SOWY

Grupa Sowy 3 – 4 lat

BAL KARNAWAŁOWY

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE, JAK CO ROKU W KARNAWALE   Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci, a może  przede wszystkim dla naszych najmłodszych. Dla nich bal karnawałowy to dzień często wyczekiwany przez wiele tygodni. W naszym przedszkolu 19 stycznia, także odbył się taki bal, podczas którego dzieci miały okazję ...

Czytaj dalej

Pierwsze zabawy na śniegu

  Zima w końcu dała o sobie znać. Postanowiła dać dzieciom trochę szczęścia. W środowy poranek dzieci z grupy MRÓWKI, NIEDŹWIADKI I SOWY wraz ze swoimi paniami wyszły na plac zabaw. Najpierw ulepiły bałwana. Potem była bitwa na śnieżki. Kilka osób zrobiło nawet orzełka na śniegu i bawiła się na sankach. Dla dzieci była to ...

Czytaj dalej

Jasełka

19 grudnia w grupie Sowy odbyły się Jasełka. Dzieci występowały w przedstawieniu dla rodziców. Po przedstawieniu w sali Sowy czekał na rodziców słodki poczęstunek, podczas którego dzieci dzieliły się opłatkiem ze swoimi rodzicami.

Czytaj dalej

Magia świeczki – doświadczenia

Dzieci w ciekawy sposób poznają kolejne właściwości ognia. Dowiadują się, że paląca się świeczka tworzy sadzę i wosk, odkładający się na naczyniach. Wiedzą jak w magiczny sposób połączyć ze sobą dwie szklanki, przy pomocy świeczki i bibuły. ( wewnętrzne podciśnienie powietrza przyciąga obie szklanki ).

Czytaj dalej

Właściwości ognia – doświadczenia

Przedszkolaki poznają podstawową właściwość ognia –  ciepło. Dzieci wiedzą, że palenia, płomień zużywa „powietrze do oddychania”, a dokładniej mówiąc tlen. Kiedy go zabraknie, płomień gaśnie. Aby świeczka się paliła potrzebny jest tlen.

Czytaj dalej

Przyjaźń kolorów – doświadczenia

Dzieci poznają magiczne właściwości kolorów, wyrabiają znajomość i umiejętność mieszania barw podstawowych, dla uzyskania barw pochodnych. Wszyscy utrwalają nazwy kolorów.

Czytaj dalej

Kolorowe Bąbelki – doświadczenia

Dzisiaj przedszkolaki dostrzegły związek między przyczyną a skutkiem. W zabawny sposób łącząc ze sobą sodę, olej i ocet, wszystkie dzieci potrafią stworzyć kolorowe bąbelki i magiczną pianę na dnie szklanki :-))

Czytaj dalej

Znajdź nas na Facebooku

Misiowa Akademia

Grupa Montessori

Adres

ul. Kard. S. Wyszyńskiego 8
89-600 Chojnice
tel. (052) 397 25 42
misiowa akademia@tlen.pl

Skontaktuj się z nami

Twoj email

Twoja wiadomość