GRUPA MONTESSORI

Grupa Montessori

BAL KARNAWAŁOWY

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE, JAK CO ROKU W KARNAWALE   Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci, a może  przede wszystkim dla naszych najmłodszych. Dla nich bal karnawałowy to dzień często wyczekiwany przez wiele tygodni. W naszym przedszkolu 19 stycznia, także odbył się taki bal, podczas którego dzieci miały okazję ...

Czytaj dalej

Przygotowania do mikołajek

Jak co roku 6 grudnia do naszego przedszkola miał zawitać Mikołaj. Aby tradycji stało się zadość nasze dzieci wyczyściły porządnie buty oraz ustroiły przedszkolną choinkę. Całe przygotowania upłynęły w miłej atmosferze, przy dźwięku tradycyjnych Staropolskich kolęd.

Czytaj dalej

Kalendarz Adwentowy

W celu lepszego zapoznanie z tradycjami świąt Bożego Narodzenia dzieci własnoręcznie wykonały kalendarz adwentowy. Aby umilić odliczanie do upragnionych świąt wypełniliśmy paczuszki zdrowymi przekąskami takimi jak: daktyle, rodzynki, żurawina, czy suszone śliwki i morele.

Czytaj dalej

Andrzejkowe wróżby

W miniony czwartek(30.11) nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską i tą daleką. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową oraz pozwolił na jeszcze lepszą integrację grupy.

Czytaj dalej

Ciasto dyniowe

Z okazji dnia dyni w naszej grupie postanowiliśmy upiec ciasto dyniowe. Wszystkie składniki zostały dokładnie przygotowane przez dzieci. Najprzyjemniejszą częścią okazała się oczywiście degustacja.

Czytaj dalej

Pluszowy Miś

23.11.2017 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy dzień Pluszowego Misia z tej okazji każda z grup przygotowała własną makietę wykonaną różnymi technikami. Dzieci z naszej grupy postanowiły wykonać swojego ulubieńca z makaronu i pomalować go gąbką i pędzelkami. Najbardziej cieszyła jednak wspólna praca.

Czytaj dalej

Ciasto szpinakowe

Szpinak niesłusznie został okryty złą sławą i uznany za jedną z najgorszych potraw dla dzieci. Ta zielona roślina jest podstawowym składnikiem zdrowej diety, a do tego przyrządzona w prawidłowy sposób jest niesamowicie smaczna. Dlatego też z dziećmi postanowiliśmy upiec ciasto szpinakowe, które miało nie tylko piękny kolor, ale też wyśmienicie smakowało.

Czytaj dalej

Galaretka owocowa

Aby  zachęcić  dzieci  do  zjadania  owoców,  postanowiliśmy przygotować  galaretkę  z  owocami. Dzieci samodzielnie kroiły  owoce z  niezwykłym  zapałem  i  ogromną  radością.  Pokrojonych  owoców  przybywało  w  niewiarygodnym  tempie.  Wszystkie  dzieci  z  wielkim  apetytem  zjadły  przygotowany  przez  siebie  zdrowy  i  pełen  witamin  deser.  Poczęstowały  nim  również  panią  dyrektor  oraz  personel  przedszkolny.

Czytaj dalej

Praca własna

Praca własna to czas poznawczej i twórczej aktywności dziecka. Odbywa się ona w przygotowanym otoczeniu. W jej ramach dziecko ma wolność wyboru czasu, miejsca i formy pracy. Spośród wielu pomocy może wybrać tą, która odpowiada jego aktualnym potrzebom, zainteresowaniom. Dziecko decyduje, w którym miejscu sali będzie pracowało, z kim, a także jak długo będzie korzystało ...

Czytaj dalej

Jesienne zabawy na podwórku

Jesień to wyjątkowa i kolorowa pora roku. Nowa pora roku nie zawiodła i przyniosła ładną pogodę. Dzięki temu dzieci z naszej grupy mogły z radością pobawić się na placu przedszkolnym. Dodatkową atrakcję stanowiły kolorowe liście, które dostarczyły naszym przedszkolakom wielu niepowtarzalnych wrażeń towarzyszących zabawie na świeżym powietrzu.

Czytaj dalej

Znajdź nas na Facebooku

Misiowa Akademia

Grupa Montessori

Adres

ul. Kard. S. Wyszyńskiego 8
89-600 Chojnice
tel. (052) 397 25 42
misiowa akademia@tlen.pl

Skontaktuj się z nami

Twoj email

Twoja wiadomość